VÍtajte na stránkach - Základy duchovnej vedy.

Na stránke sa nachádzajú okrem niektorých prebratých textov hlavne moje články, komentáre a úvahy, zaoberajúce sa širokou škálou tém od kozmologie počnúc, cez duchovnú evolúciu človeka, geomantiu, politiku, históriu, ekonómiu,  mytológiu, ekosofiu končiac. Články som od roku 1996 písal a uverejňoval na rôzné, zväčša alternatívne alebo duchovne zamerané internetové stránky a časopisy. Odzrkadľujú stav a postupný vývoj mojich poznatkov v čase, preto majú rôznu kvalitu a formu. Hlavnými prameňmi mojich inšpirácií sú okrem vlastného prežívania a skúmania najmä Antropozofia a Sofiológia. Sofiológia ako veda o múdrosti je pokračovaním duchovnej vedy Antropozofie ako syntézy vedy, umenia a náboženstva v novej slovanskej podobe. 

V súvislosti s tým, ma zaujíma východo-slovanská spiritualita vo všetkých jej podobách, hlavne však v súvislosti s  duchovným dianím v Rusku. Rusko považujem za predvoj budúcej slovanskej kultúry, preto so záujmom sledujem všetko duchovné, kultúrne, ekonomické a iné dianie v tejto krajine. 

Ďalšou veľkou oblasťou, ktorou sa zaoberám je politika, ekonomika a fungovanie spoločnosti ako takej, hlavne v zmysle jej ozdravenia a hĺbkovej premeny v duchu sociálnej trojčlennosti.    

Som autorom štyroch kníh "Duch sveta", "Zodpovedná spoločnosť", "Sociálna trojčlennosť" a "Sociálna trojčlennosť II" v ktorých sa zaoberám vyššie uvedenými témami a malej knižky "Vedomie a sociálny život v kontexte zmien globálnej politiky a nových spoločenských koncepcií". V súčasnosti  pracujem na rozsiahlejšom  diele venujúcemu sa signatúram miesta a národov - Angelológia Európy.      

David Sulík

 

 

Novinky

30.05.2022 15:43

Prednášky-videa

    30.1.2024 Prednáška - Duchovia národov a miest z cyklu  z cyklu 7 prednášok  "Duchovia slovanských národov" kde: Zlatý mesiac, Súmračná 3, Bratislava Prednáška má rozsah cca 3 hodiny, v prípade záujmu a uhradení 10,- eur na účet SK52 7500 0000 0040 1678 9286 je možné...
03.01.2024 12:46

Organizačné pokyny k prednáškam

Organizačné pokyny Na základe záujmu môžem usporiadať prednášku/besedu na dole uvedené témy. Tieto témy je možné kombinovať a spájať do viacerých celkov v rozsahu od 1 hodinovej prednášky do celodenného workshopu podľa záujmu a dohovoru. Organizačne prednášky zabezpečuje...
07.03.2024 18:02

Duchovné poslanie Západných Slovanov-Slováci, Slovinci

Prednáška- Duchovné poslanie Západných Slovanov Slováci, Slovinci Kde: Zlatý mesiac, Súmračná 3, Bratislava Kedy: 18.04.2024  18.00

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode