Kniha návštev

Dátum 04.11.2012
Vložil Viliam
Titulok Zjednotená európa, Stredoeurópska únia

Veľmi zaujímavé postrehy. S mnohými sa stotožňujem, nie však s malými výhradami. Budú nás brať Nemci niekedy ako seberovného partnera, člena v nejakom spoločenstve? Peter Deunov v jednej zo svojích prednášok povedal, že každé spoločenstvo postavené len na ekonomických výhodách padne a je to len otázka času. Aby vydržalo, musia ho tvoriť partneri, ktorý o seba v tom spoločenstve naozaj stoja, t.j. navzájom sa ctia a zájdem ešte ďalej, majú sa navzájom radi. Len v takom prípade nebudú chcieť ekonomické a iné výhody stiahnúť na svoju stranu. Je možné, aby nás veľké a silné Nemecko ctilo, resp. aby nás nemci mali radi, ak sa my, Slovania medzi sebou nectíme? Som za stredoeurópsku úniu a mnoho ľudí, ktorých poznám sa s touto myšlienkou pohráva, resp. je im bližšia než táto forma EU.
Čo Bulharsko? Nepatrilo by do tohoto zväzku? Je to síce Balkán, ale sú to takisto slovania, ajkeď nás rozdeľuje písmo.(latinka/azbuka)
Inak som rád, že som na túto web stránku natrafil. Bola to viacmenej náhoda, ajkeď podľa duchovnej vedy náhoda nejestvuje.

 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode